Produkty Kolchuga® są bezpieczne i niezawodne.

Aby stworzyć doskonałą osłonę silnika uwzględniliśmy nawet najmniejsze szczegóły, a także wykorzystaliśmy najnowszą technologię, aby nasz produkt był oryginalny i wyjątkowy.

System bezpieczeństwa

System Take-Off® pozwolił rozwiązać problem awaryjnego przesuwania się silnika w razie kolizji drogowej. W momencie deformacji elementów nośnych karoserii osłona odpina się, by zminimalizować uszkodzenia silnika, skrzyni biegów oraz innych podzespołów.

Belki pochłaniające energię

Podstawą systemu jest belka wyprodukowana z elastycznego tworzywa, która przejmuje uderzenie w momencie najechania na przeszkodę lub podczas kolizji drogowej. W poszczególnych modelach grubość belki sięga 8 mm.

System owiewu

Aby wykluczyć możliwość przegrzania silnika oraz skrzyni biegów, w przedniej części osłony zaprojektowane są specjalne otwory, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza, niezbędnego dla chłodzenia nagrzewających się podzespołów. Zamontowana osłona podczas jazdy obniża opory powietrza, niwelując jednocześnie zawirowania w komorze silnika a wymuszony
jego przepływ skutecznie odprowadza nadmiar ciepła.

System odporności

W miejscach gdzie osłona może ulec uszkodzeniu, produkt posiada elementy usztywniające, które zapewniają dodatkową ochronę osłony.

Powłoka ochronna

Jednym z najważniejszych zadań producentów jest skuteczne zabezpieczenie osłony przed korozją. Po przeprowadzeniu badań innych powłok ochronnych, wybraliśmy technologię/metodę ZiPoFlex®. Elastyczna, cynkowo-polimerowa powłoka okazała się najlepsza, ponieważ żadne czynniki atmosferyczne czy mechaniczne jej nie uszkadzają.

System serwisowy

Idealna osłona powinna być prosta w obsłudze, bezpieczna i niezawodna. Dzięki serwisowi Quick WittED, nie trzeba całkowicie zdejmować osłony, a tylko te części, w których planowana jest wymiana oleju czy filtra.

Dodatkowe błotniki
i elementy boczne

Dodatkowe osłony to doskonały i niezawodny sposób na ochronę okablowania samochodu i elementów silnika przed wilgocią, kurzem i brudem, na przykład przy najechaniu w błoto czy głębokie zaspy śniegu.

Dzięki dodatkowym elementom ochronnym, będziesz czuć się bardziej komfortowo, a Twoja podróż stanie się prawdziwą przyjemnością.

Usztywnienia

Dzięki połączeniu zaawansowanych technologii, stworzyliśmy lekką i bardzo trwałą osłonę. Aby ją wykonać zastosowaliśmy metodę kucia matrycowego. W rezultacie osłona stała się niezwykle lekka i trwała.

Amortyzatory

Amortyzatory wyprodukowane są z gumy najwyższej jakości. Są elastyczne i niezawodne, niestraszny jest im mróz ani upał. Dodatkowo zapobiegają powstawaniu nietypowych dźwięków.