Pytania i odpowiedzi

 • Z jakiego materiału jest wykonana osłona Kolchuga®?

  Wszystkię osłony są wykonane ze stali zimnowalcowanej (gatunek DC01), która ma wystarczającą elastyczność, aby wyeliminować efekt oddziaływania na części karoserii samochodu w mięscach zamocowania osłony.

 • Jaka jest technologia powliekania antykorozyjnym powłokiem osłony Kolchuga®?

  Wszystkię osłony są pokrywane specjalnym cynkowo-polimerowym kompozytem ZiPoFlex®. Więcej informacji o powloku ochronnym ZiPoFlex® Państwo możecie uzyskać tutaj.

 • Czy są otwory technologiczne w osłonach Kolchuga®, na przykład, dla spuszczenia oleju lub wymiany filtrów oleju?

  Takie otwory są tylko w niektórych modelach. Większość modeli posiada system Quick WittED®, który pozwala na wykonywanie bieżących usług serwisowych bez konieczności zdejmowania całkowitą osłonę, a tylko tej jej części, gdzie są planowane roboty, w tym wymiany oleju i filtrów. Korzystanie się z serwisu Quick WittED® robi osłonę więcej niezawodną i hermetyczną, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze na utrzymanie serwisowe Państwa samochodu. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat osłoń, które są interesującę dla Państwa prosimy o telefon na numer 22-206-21-23 lub zamówienie oddzwonienia.

 • Czy osłony Kolchuga® są wyposażonę elementami mocującymi?

  Oczywiście, wszystkie osłony Kolchuga® są wyposażone specjalnym zestawem montażowym. Oprocz tych osloń, które instalują się za pomocą oryginalnych elementów mocujących. Wszystkie łączniki są umieszczone na osłonę w celu ułatwienia procesu instalacji.

 • W jaki sposób instaluje się osłona Kolchuga®?

  Wszystkie osłony Kolchuga® są mocowane do karoserii samochodu TYLKO przez otwory fabrycznę. Nie jest potrzebno robić żadnych dodatkowych otworów. Także instalacja przeprowadza się z pomocą zwykłych połączeń śrubowych i nie wymaga specjalnego sprzętu i urządzeń. Osłona może być zainstalowana bez pomocy specjalisty.

 • Jak długo trwa zainstalowanie osłony Kolchuga®?

  Instalacja osłony zajmuje mniej niż 20 minut.

 • W jaki sposób mogę dowiedzieć się wagę i rozmiar osłony Kolchuga®?

  Średnia waga osłony Kolchuga® stanowi około 12 kg. Aby uzyskać informacje o określiony model osłony, prosimy o telefon na numer 22-206-21-23 lub zamówienie oddzwonienia.

 • Od czego chroni i co zasłania osłona Kolchuga®?

  Osłona Kolchuga® chroni komorę silnika oraz okablowanie Państwa samochodu przed uszkodzeniami mechanicznymi, kurzem, brudem i wilgoci. Pod czas projektowania osłony nasza koncepcja opierała się na kilku podstawowych tez, jako bezpieczeństwo, niezawodność, łatwość obsługi, maksymalna ochrona podwozi samochodu. Aby uzyskać informacje o określiony model osłony, prosimy o telefon na numer 22-206-21-23 lub zamówienie oddzwonienia.

 • Czy jest możliwa instalacja osłony Kolchuga® na oryginalną osłonę plastikową? Czy jest potrzebno zdejmowanie plastikowej osłony przed instalacją osłony Kolchuga®?

  Niektóre modeli samochodów umożliwiają montaż osłony Kolchuga® na wierzchu oryginalnej osłony plastikowej. Jednak w większości przypadków jest konieczne rozmontowanie oryginalnej osłony dla instalacji osłony silnika Kolchuga®.

 • Czy odbywa się zniżenie prześwitu po instalacji osłony Kolchuga®?

  Instalacja osłony nie znacznie zmniejsza prześwit.

 • Czy odbywa się przegrzewanie silnika po instalacji osłony?

  Nie, przegrzanie silnika jest wykluczone ze względu na obecność niezbędnego do odprowadzania ciepła – systemu owiewu Blow-OFF®. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego systemu kliknij tutaj.

 • Jakie są terminy wyprodukowania osłony? Czy jest możliwe wyprodukowanie osłony indywidualnej?

  Najwięcej popularne modeli osłon są zawsze dostępne na magazynie, a następnego dnia po zamówieniu jesteśmy gotowi do wysyłki produktu dla Państwa. W razie braku jakiegokolwiek modelu na magazynie, potrzebujemy około 3-4 tygodni dla jego produkcji i dostawy do magazynu. Jeśli są Państwo zainteresowani w projektowaniu oraz produkcji osłony indywidualnej, prosimy o zamówienie oddzwonienia.

 • Czy istnieję gwarancja i certyfikat jakości dla osłony Kolchuga®?

  W jaki sposób mogę sprawdzić oryginalność osłony? - Gwarancja dla osłony stanowi 12 miesięcy. Produkcja posiada odpowiedni sertyficat jakości. Oryginalne osłony Kolchuga® są dostarczanę z holograficznym etykietem. Aby uzyskać więcej informacji szczególowych kliknij tutaj.

 • Czy jest możliwe aby wymienić lub zwrócić towaru?

  Tak, Państwo możecie dokonać wymianę lub zwrot towaru w ciągu 14 dni od daty zakupu. To prawo gwarantuje dla Państwa "Ustawa o ochronie praw konsumentów". Aby korzystać z tego ustawu, należy upewnić się, że: produkt nie był używany i nie wykazuję objawów użycia: zadrapania, otarcia itp.; Opakowanie produktu nie jest uszkodzone, wszystkie elementy urządzeń, etykiety i oznaczenia fabryczne są przechowywane.

 • Jakie są pakowanie osłony Kolchuga®?

  Opakowanie osłoń składa się z folii bąbelkowej dla łatwego transportu i przechowywania, a także zderzaka ochronnego, który eliminuje uszkodzenia.