Pytania i odpowiedzi

 • Z jakiego materiału wykonana jest osłona Kolchuga®?

  Wszystkie osłony wykonane są ze stali zimnowalcowanej (gatunek DC01), która jest bardzo elastyczna i eliminuje skutki oddziaływania na część karoserii samochodu w miejscach mocowania osłony.

 • Jaka technologia wykorzystywana jest do tworzenia powłok antykorozyjnych dla osłon Kolchuga®?

  Wszystkie osłony pokryte są specjalnym cynkowo-polimerowym kompozytem ZiPoFlex®. Więcej informacji o powłoce ochronnej ZiPoFlex® znajdziesz tutaj.

 • Czy osłony posiadają otwory do spuszczania oleju bądź wymiany filtrów oleju?

  Takie otwory mają tylko niektóre wersje Kolchugi®. Większość modeli posiada system Quick WittED®, który pozwala na wykonanie bieżących usług serwisowych, bez konieczności całkowitego zdejmowania osłony. System Quick WittED® sprawia, iż odsłona staje się hermetyczna i niezawodna, dzięki czemu możesz zaoszczędzić czas i pieniądze. Aby uzyskać więcej informacji na temat osłon, które Cię interesują, wykonaj telefon: 22-206-21-23 lub poproś o oddzwonienia.

 • Czy osłony wyposażone są w elementy mocujące?

  Wszystkie osłony Kolchuga® są wyposażone w specjalny, unikalny zestaw montażowy. Oprócz osłon, które można zamontować za pomocą oryginalnych elementów mocujących, wszystkie łączniki umieszczone są bezpośrednio w osłonie w celu ułatwienia procesu montażu.

 • W jaki sposób zakłada się osłonę Kolchuga®?

  Wszystkie osłony Kolchuga® mocowane są do karoserii samochodu wyłącznie przez otwory fabryczne. Nie musisz robić żadnych dodatkowych otworów. Instalacja również nie wymaga żadnych dodatkowych otworów i sprzętu. Osłona może być montowana bez pomocy specjalisty.

 • Jak długo trwa montaż osłony?

  Instalacja osłony zajmuje mniej niż 20 minut.

 • Gdzie można sprawdzić wagę i rozmiar osłony?

  Średnia waga osłony Kolchuga® wynosi 12 kg. Aby uzyskać informacje dotyczące modelu osłony, prosimy o kontakt telefoniczny: 22-206-21-23 lub prośbę o oddzwonienia.

 • Przed czym chroni i co osłania Kolchuga®?

  Osłona Kolchuga® chroni komorę silnika oraz okablowanie samochodu przed uszkodzeniami. Podczas projektowania osłony braliśmy pod uwagę bezpieczeństwo, niezawodność, łatwość w obsłudze oraz maksymalną ochronę podwozia samochodu. Aby uzyskać więcej informacji na temat określonego modelu, zadzwoń pod numer: 22-206-21-23 lub poproś o oddzwonienia.

 • Czy możliwe jest założenie osłony Kolchuga® na oryginalną osłonę plastikową? Czy należy zdejmować plastikową osłonę przed założeniem osłony Kolchuga®?

  Niektóre modele samochodów umożliwiają montaż Kolchugi® na oryginalnej, plastikowej osłonie. Jednak w większości przypadków do instalacji Kolchugi® konieczne jest zdjęcie oryginalnej osłony.

 • Czy osłona Kolchuga® zapobiega prześwitom, bądź zmniejsza ich widoczność?

  Instalacja osłony zmniejsza prześwit nieznacznie.

 • Czy odbywa się przegrzewanie silnika po instalacji osłony?

  Nie, przegrzanie silnika jest wykluczone ze względu na obecność systemu odprowadzania ciepła, czyli owiewu Blow-OFF®. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego systemu kliknij tutaj.

 • Jakie są terminy wyprodukowania osłony? Czy jest możliwe wyprodukowanie osłony indywidualnej?

  Większość popularnych modeli osłon jest zawsze dostępna w magazynie. Zaraz po złożeniu zamówienia wysyłamy produkt na wyznaczony adres. W przypadku braku towaru na magazynie, w przeciągu 3-4 tygodni produkujemy osłonę dla Ciebie. Jeśli chcesz zaprojektować i wyprodukować indywidualną odsłonę, prosimy o kontakt telefoniczny.

 • Czy jest gwarancja i certyfikat jakości osłon Kolchuga®?

  Każda osłona jest objęta 12-miesięczną gwarancją oraz posiada certyfikat jakości. Oryginalne osłony Kolchuga® dostarczane są razem z holograficzną etykietą. Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

 • Czy jest możliwa wymiana lub zwrot towaru?

  Możesz dokonać wymiany lub zwrócić towar w przeciągu 14 dni od daty zakupu. Gwarantuje ci to „Ustawa o ochronie praw konsumentów”. Aby to zrobić, powinieneś upewnić się, że produkt nie był używany i nie posiada żadnych zadrapań ani otarć, a wszystkie elementy, takie jak etykiety i oznaczenia fabryczne, pozostały nienaruszone.

 • W jaki sposób pakowane są osłony Kolchuga®?

  Abyś mógł czuć się w pełni spokojny o transport swojej osłony, zabezpieczamy ją folią bąbelkową oraz dodatkowo uzbrajamy w zderzak ochronny.